Tworzenie planów transformacji cyfrowych​

Tworzenie planów transformacji cyfrowych​

Transformacja cyfrowa ma miejsce, gdy organizacje wykorzystują technologie cyfrowe we wszystkich swoich operacjach. Pomaga to firmom skalować się i konkurować, reagując na zmieniające się rynki i lepiej obsługując swoich klientów. Plan transformacji cyfrowej to klucz do otrzymania dofinansowania. Kluczowym elementem w procesie ubiegania się o dofinansowanie jest opracowanie planu transformacji cyfrowej. Opracowanie planu transformacji cyfrowej następuje przed złożeniem wniosku o dofinansowanie. Jest to audyt przedsiębiorstwa pod kątem możliwości wprowadzania rozwiązań sprzyjających transformacji cyfrowej/automatyzacji. Plan transformacji cyfrowej obejmuje co najmniej diagnozę dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstwa poprzez audyt technologiczny, ocenę potencjału w tym obszarze oraz wskazanie możliwych do wdrożenia rozwiązań z zakresu transformacji cyfrowej/ w kierunku Przemysłu 4.0.
Young confident business coach sitting by whiteboard

14+

Lat doświadczenia

man holding white ceramic teacup

ADMA
Cyfrowa transformacja przedsiębiorstw w fabryki przyszłości

ADMA to inicjatywa Komisji Europejskiej, która skupia się na oferowaniu wsparcia firmom produkcyjnym i przetwórczym chcącym wykorzystać najnowsze rozwiązania w dziedzinie cyfrowej transformacji. ADMA to skrót od Advanced Manufacturing oznaczający fabryki przyszłości, czyli takie, które stosują innowacyjne procesy produkcyjne oraz dbają o zrównoważony rozwój i społeczny aspekt swojej działalności.

ADMA w Polsce promowana jest przez Fundację Platforma Przemysłu Przyszłości, która rejestruje i certyfikuje doradców cyfrowej transformacji, łącząc ich z przedsiębiorstwami, chcącymi skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia we wdrażaniu nowoczesnych technologii. Metodologia ADMA składa się z trzech etapów. Oferujemy wsparcie na każdym z nich.

Audyt ADMA

Audyt ADMA ma na celu ustalenie dojrzałości przedsiębiorstwa w każdym z powyższych obszarów. Nasi eksperci badają procesy i rozmawiają z przedstawicielami różnych działów w firmie zwracając szczególną uwagę na różnice w ich postrzeganiu wśród pracowników poszczególnych działów. Na koniec audytu zarząd firmy otrzymuje również pogłębiony feedback wraz z rekomendacjami i zidentyfikowanymi obszarami do poprawy. Dodatkowo nasi eksperci wskażą, jak mierzyć postęp w procesie transformacji w kierunku fabryki przyszłości oraz w jaki sposób zdefiniować Kluczowe Wskaźniki Wydajności, aby właściwie ocenić powodzenie tego procesu.

Innymi słowy ocena dojrzałości cyfrowej; wykonywany jest w siedmiu obszarach:

  • Zaawansowane Technologie Produkcji
  • Cyfrowa Fabryka
  • EKO Fabryka
  • Inżynieria zorientowana na klienta końcowego (End-to-End)
  • Organizacja skoncentrowana na człowieku
  • Inteligentna produkcja
  • Otwarta fabryka zorientowana na łańcuch wartości
A MacBook with lines of code on its screen on a busy desk
woman holding silver iPhone 6

Mapa Drogowa ADMA

Informacje uzyskane w trakcie Audytu zbierane są w formie planu transformacji z uwzględnieniem badanych procesów. W planie tym wskazywane są rekomendowane technologie dla każdego z siedmiu obszarów transformacji i korzyści możliwe do uzyskania dzięki ich zastosowaniu. Wskazywane są interesujące benchmarki oraz opracowania i literatura odpowiednia dla właściwej firmie branży. Plan zawiera również zbiór partnerów i innych firm, mogących udzielić wsparcia wdrożeniowego na drodze do Fabryki Przyszłości.

Plan wdrożenia ADMA

W tym kroku mamy na celu identyfikację i analizę rozwiązań w ramach wybranych obszarów transformacji przedsiębiorstwa. Mając doświadczenie we wdrażaniu nowoczesnych technologii nasi eksperci pomogą wybrać konkretne rozwiązania rynkowe, mające na celu dokonanie przełomu na poziomie całej firmy lub poszczególnego działu. Określany jest również podział ról i obowiązków pomiędzy pracowników firmy a zewnętrznych konsultantów i dostawców rozwiązań.

silhouette photo of person holding smartphone